Jak Poznat, že Jste v Nešťastném Vztahu


Určit, zda jste v nešťastném vztahu, je obtížné. Existují však určité příznaky, které vám mohou pomoci zjistit, zda se váš vztah ubírá správným směrem, nebo zda je čas se rozloučit.

Pokud si myslíte, že váš vztah potřebuje zlepšit, je nejlepší podniknout proaktivní kroky a napravit ho dříve, než dojde k velkým škodám. S ohledem na to, co bylo řečeno, jak tedy můžete poznat, zda jste v nešťastném vztahu? Čtěte dále a dozvíte se o některých signálech, které vám napoví, zda jiskra mezi vámi a vaším partnerem slábne.

Už vás nebaví společnost vašeho partnera

Pokud stále vyhledáváte spíše společnost lidí než svého partnera, je to známka nešťastného vztahu. Například vy nebo váš partner dáváte přednost posezení s přáteli před trávením času jeden s druhým. To jasně ukazuje, že dávají přednost své společnosti před vaší. Kdykoli se zeptáte, proč s vámi netráví dostatek času, vždy se chabě vymlouvají. Pro většinu nešťastných partnerů je zajímavé trávit více času s přáteli, což mezi vámi vytváří propast.

Už vás nebaví společnost vašeho partnera

Váš partner vás začne ignorovat

Kdykoli začnete přebírat myšlenky a plány svého partnera, ukazuje to, že vás dostatečně nezapojuje do svého života. Přestanou vás bez vysvětlení zapojovat do svého každodenního života. Pokud tedy vy nebo váš partner dáváte jeden druhému chladnou ruku, sledujete nešťastný vztah. Nešťastný pár se zřídkakdy pokouší navázat kontakt nebo jsou tyto pokusy vzácné.

Váš partner vás začne ignorovat

Přestanete se hádat

Uvědomíte si, že jste ve vztahu nešťastní, když vám chybí komunikace, jste nevázaní a máte kyselou povahu. Buď se o tom snažili mluvit, ale vy je neposloucháte nebo nereagujete podle očekávání. Nebo se bojí sdělit své důvody. Mezi důsledky nedostatečné komunikace patří vyhrocené konflikty, negativní perspektivy vašeho partnera. Může také dojít k odloučení, pocitu nechtěnosti, osamělosti, snížení intimity a potížím při dosahování cílů. Čas věnovaný zamyšlení nad stavem vašeho vztahu vám může pomoci určit, zda je třeba provést nějaké změny ke zlepšení vašeho vztahu.

Přestanete se hádat

Přestáváte si vážit

Nešťastní partneři se navzájem kritizují nebo znevažují, místo aby si přiznali své úsilí. Pokud váš partner nevidí vaši hodnotu ve vztahu, něco není v pořádku. Pokud zjistíte, že děláte správné věci a váš partner je neuznává, něco není v pořádku.

Zaměření na “já” místo na “my”.

Lidé se často brání, když nejsou ve vztahu šťastní. Defenziva ve vztahu blokuje spojení a soucit, a tím vás od sebe izoluje. Znamená to, že se váš partner zaměřuje na “já” místo na “my”. Nejnebezpečnějším a nejtoxičtějším aspektem vztahu je defenziva, která vede k negativitě. Obranářství je automatická reakce poté, co se cítíte nespravedlivě napadeni nebo kritizováni. Pokud se však váš partner vždy brání kvůli drobné kritice, znamená to, že vaše pocity pro něj nejsou důležité. Nešťastný partner bude vždy ignorovat vaše přání a pocity.

Váš partner je agresivní

Nešťastní partneři mají tendenci soustředit se na své temperamenty, které se po nějaké době ve vztahu objeví. Například se u nich objevují cyklické hádky, které se nikdy nevyřeší. Mezi tyto negativní temperamenty patří hádky o peníze, domácí práce, a dokonce i fyzické potyčky. Místo aby se soustředili na situaci a řešení problému, vždy se hádají o faktech, která za konfliktem stojí.

Přestáváte si vážit pozornosti, kterou vám partner věnuje.

Když svého partnera vnímáte jako někoho, kdo vám krade hromy, místo abyste si ho vážili za všechno, co pro vás dělá. Pak je to také náznak toho, že s vaším vztahem není něco v pořádku.

Začneš myslet na svého bývalého

Když jste nešťastní, váš mozek si vytvoří nový referenční bod pro pocit štěstí. Začnete porovnávat svou současnou situaci s tím, jak jste se cítili s bývalým partnerem. Váš mozek si vytvoří novou paměť, která podrobně popisuje, co je to štěstí v nepřítomnosti vašeho současného partnera. Jakmile k tomu dojde, není těžké poznat, že jste ve svém vztahu nešťastní.

Závěr

Být ve vztahu může být jednou z nejkrásnějších věcí v životě. Dává vám někoho, s kým můžete sdílet své naděje a sny. Když se však tato osoba stane hlavní součástí vašeho života, může se to také začít podepisovat na vašem duševním zdraví, protože vztahy nejsou vždy jednoduché. Vztahy mají své jedinečné vzestupy a pády. Všichni samozřejmě v určitém okamžiku procházíme nějakým bojem. Důležité je umět rozpoznat, zda vztah dokáže tyto pocity překonat, nebo zda je čas jít dál.