Seznamky pro Gaye


Všichni bez ohledu na sexuální orientaci se shodnou na tom, že randění může být skutečnou noční můrou. Obvykle to platí bez ohledu na to, jakou metodu si vyberete. Pokud jste ale jako většina lidí, nakonec jste se obrátili na některou z mnoha online seznamovacích aplikací.

To platí zejména v případě, že jste gay nebo LGBTQ, u nichž je podle odborníků dvakrát vyšší pravděpodobnost, že využili seznamku nebo aplikaci, než u heterosexuálních dospělých. Studie ze Stanfordu z roku 2019 ukázala, že online schůzky se staly nejoblíbenějším způsobem seznamování párů – zejména u homosexuálních párů. V této studii se 28 % z nich seznámilo se svým současným partnerem online (ve srovnání s 11 % heterosexuálních párů).

Homosexuálové se však potýkají s řadou specifických problémů, které činí seznamování online obzvláště náročným. Neopodstatněné zpochybňování sexuální minulosti, obtěžování a fetišizace – kde většina pochází od heterosexuálů.

Mnoho běžných seznamovacích aplikací proto podniklo kroky k větší inkluzivitě. Ještě lepší však je, že se neustále objevují nové seznamovací aplikace zejména pro gaye. Abychom vám tedy pomohli najít protějšek, sestavili jsme pro vás několik nejlepších seznamovacích aplikací.

⭐ Nejlepší seznamky pro gaye v Česku

#
SEZNAMKA
VLASTNOSTI
NAVŠTÍVIT
1
Singles50 Logo
  • 40+
  • Populární seznamka
  • Dobrý test osobnosti
2
Be2 Logo
  • 30+
  • Kontaktní záruka
  • Dobrý test osobnosti
3
Academic Singles Logo
  • 30+
  • Nejlepší odpovídající funkce
  • Relativně levná služba

Grindr

Grindr Česko

Jedná se o další aplikaci, která splňuje potřeby gayů. Grindr je známá jako největší seznamovací služba pro gaye a také nejpoužívanější. S průměrným počtem 3,6 milionu aktivních uživatelů denně ve 196 zemích je Grindr největší mobilní sociální sítí pro muže na světě. Od svého spuštění v roce 2009 se aplikace stala základní součástí každodenního života uživatelů po celém světě a konkuruje – a možná i nahrazuje – gay barům a online seznamkám jako nejefektivnější způsob seznamování gayů.

Grindr byl průkopníkem v pravém slova smyslu. Byla to první geo-sociální aplikace, která kdy byla uvedena v iTunes App Store. Prostřednictvím gay blogů a svědectví uživatelů kolovaly pozitivní recenze a do roku 2012 dosáhla aplikace 4 milionů uživatelů ve 192 zemích – denně bylo online 1,1 milionu uživatelů.

Základním produktem Grindru je bezplatná aplikace podporovaná reklamou, která využívá technologii určování polohy v zařízeních se systémy iOS a Android k přímému propojení mužů s dalšími muži v jejich okolí. Za malý poplatek mohou uživatelé také přejít na Grindr Xtra, prémiovou předplacenou službu, která poskytuje zážitek bez reklam a přístup k dalším funkcím. Aplikace je vizuálně atraktivní a velmi snadno se používá. Pro registraci je třeba zadat e-mailovou adresu a datum narození, zvolit heslo a zapnout polohové služby telefonu. Nahrajte profilovou fotografii, poté vyberte zobrazované jméno a napište krátkou část “O mně”, kde se představíte.

Match

Match Česko

Jedná se o jednu z nejznámějších seznamek. Společnost Match.com byla založena již v roce 1995, takže většina lidí o ní již někdy slyšela nebo ji využila.

Stejně jako většina běžných seznamek, ani Match vám neumožňuje mnoho věcí bez registrace, vytvoření profilu a zaplacení předplatného. To je první věc, kterou musíte udělat, než můžete začít. Váš profil obsahuje vaše osobní údaje, zájmy, životní styl, hodnoty a další informace. Rovněž vás požádají, abyste uvedli, jaký je váš ideální pár, například v závislosti na barvě očí a kuřáckých preferencích.

Bohužel jsou seznamky také cílem podvodníků. Vytvořit falešný profil není těžké, protože odpovědné osoby neprovádějí příliš mnoho kontrol. Mnoho uživatelů portálu Match.com si bohužel všimlo, že se na této stránce množí podvodníci.

Výhody a nevýhody

Teoreticky by vám Match.com měl pomoci najít ideálního muže nebo ženu, ale v praxi to tak dobře nefunguje. Uživatelé si stěžují, že nastavení polohy není dostatečně selektivní, přestože se jedná o primární faktor výběru. Mnoho uživatelů navíc uvádí, že jim byli nezadaní lidé přiřazeni spíše na základě jejich poštovního směrovacího čísla než na základě zájmů a společných věcí.

Dalším problémem služby Match.com je, že stránka nefiltruje uživatele, kteří nenahráli žádné fotografie, i když jste výslovně upravili nastavení tak, aby vás tito uživatelé nemohli kontaktovat. To můžeme přímo porovnat s jinými seznamovacími službami, které přiřazují uživatele na základě složitých algoritmů, nikoli poštovních směrovacích čísel.

Mnozí se také domnívají, že pro randění gayů nebo LGBTQ je tato služba zcela zbytečná. Je to proto, že vše působí velmi heteronormativně a na výběr máte pouze dva gendery. Navíc si můžete vybrat pouze “muže” nebo “ženy”, se kterými chcete randit, případně obojí. Jiné služby (viz níže) mají širší výběr.

Adam4Adam

Adam4Adam Česko

Jedná se o seznamku pro gaye. Zaměřuje se především na příležitostná a sexuální setkání, nikoli na dlouhodobé vztahy. Služba byla spuštěna v roce 2003 a je průkopníkem v komunitě gay seznamek online.

Podle správců získala stránka od svého spuštění více než 10 milionů členů. Stránky mají zcela bezplatné funkce díky příjmům z reklam, placených filmů, darů a dalších projektů generujících příjmy.

Stránky se zaměřují na širokou demografickou skupinu a vítají všechny typy mužů z gay komunity. Ať už jste gay, bisexuál, metrosexuál, twink nebo stále ještě v utajení, jste vítáni. Bez ohledu na věk, etnickou příslušnost nebo kulturní zázemí se můžete zaregistrovat.

Většina členů Adam4Adam se nachází ve Spojených státech, ale stále je zde mnoho dalších, kteří sídlí v různých částech světa, včetně Česka. 53 % uživatelů služby Adam4Adam nejsou běloši, což z ní činí v současnosti nejvíce multietnickou gay seznamku.

Vyhledávací funkce

Adam4Adam má velmi obsáhlý seznam vyhledávacích filtrů. Můžete být buď velmi specifičtí (pokud máte zvláštní nároky), nebo příliš obecní (pokud jste někdo, kdo se rád nechává překvapit). Jako bezplatný uživatel máte nárok na nejméně tři uložená vyhledávání. Pokud jich chcete více, přesněji deset vyhledávání, musíte využít prémiového členství.

Mobilní aplikace Adam4Adam však postrádá funkce i design. Zdá se, že v aplikaci odstranili nejméně polovinu speciálních funkcí, které dělaly Adam4Adam jedinečným. Co však službě chybí v aplikaci, to vynahrazuje v mobilním prohlížeči. Většina funkcí je v mobilní verzi (nikoli v aplikaci), design vypadá přehledněji a celkově je to lepší zážitek. Adam4Adam má spoustu jedinečných funkcí, které vyhovují právě sexuálnímu účelu služby. Jsou zde filmy ke sledování, sexuální hračky k nákupu a sexuální setkání k plánování. Jedná se o aplikaci, která se jinými slovy velmi dobře hodí, pokud hledáte pouze sexy flirt a nezávazné setkání tady a teď.

Elite Singles

EliteSingles Česko

Among the most recognized dating websites on the market is Elite Singles. It has a diverse user base with a variety of interests, and it is also LGBT-friendly. Even though it is not just a gay dating service, it is still one of the finest locations to meet gay men. Every aspect of the website is of the greatest quality. The enrolment process is thorough, and it contains a personality test to aid with pairing.

Mezi nejuznávanější seznamky na trhu patří Elite Singles. Má rozmanitou uživatelskou základnu s různými zájmy a je také přátelská k LGBT. I když se nejedná pouze o gay seznamku, stále je to jedno z nejlepších míst pro seznámení s homosexuály. Každý aspekt webových stránek je té nejvyšší kvality. Proces registrace je důkladný a obsahuje test osobnosti, který pomáhá při párování.

Tinder

Tinder Česko

Tinder používá každý měsíc 50 milionů lidí. Tinder používají také homosexuálové, queer a transsexuálové. Kdo by to byl řekl?

Tinder byl průkopníkem dnes již všudypřítomné funkce swipování, která způsobila revoluci ve světě online seznamování a dnes se může pochlubit 1,6 miliardami swipů/sweepů denně. V rámci aplikace se pravděpodobně setkáte s někým, s kým pracujete, což může být buď nepříjemné, nebo vzrušující. Pokud jste však vyčerpali své šance u všech homosexuálů, které znáte v reálném životě, je to pravděpodobně místo, kde najdete největší počet gayů v místní populaci – zejména v menších městech.

Aplikace zaměřená primárně na heterosexuály, jako je Tinder, musí být jednoduše následována mrakem heteronormativity. Označení, že se chcete vídat jen s muži nebo že se chcete vídat jen se ženami, bohužel nezaručuje, že vám mezi proudem lidí neproklouzne heterosexuál. Tinder je také živnou půdou pro lovce jednorožců, stejně jako pro mužské trolly, kteří v aplikaci podávají falešné stížnosti na transsexuální ženy. Tinder má bohužel za sebou i historii zakazování uživatelů, kteří změní svou genderovou identitu nebo například podporují hnutí Black Lives Matter.

Je Tinder inkluzivní?

Navzdory tomu Tinder vyvinul pozoruhodné úsilí o větší inkluzivitu, když ve spolupráci s GLAAD personalizoval výběry (tj. “nejprve mi ukažte lidi se stejnou identitou”) a zajistil, aby platforma splňovala rozmanité potřeby transsexuální komunity. K dispozici je více než 40 možností genderu, což překonává portál Match.com, který nabízí celkem pouze dvě.

Tinder je zaměřený na aplikace (dostupné pro iOS i Android), ale můžete se zaregistrovat i přes web na počítači – tato platforma však není preferovaná. Prvním krokem je přihlášení prostřednictvím Facebooku, nebo pokud nechcete, aby o vás Facebook měl ještě více informací, prostřednictvím SMS na váš telefon. Jakmile obdržíte a zadáte ověřovací kód, Tinder vám umožní začít.

Pokud hledáte spíše příjemné nezávazné setkání než dlouhodobý vztah, je aplikace Tinder určena právě vám. Není však neobvyklé, že si prostřednictvím Tinderu najdete životního partnera, ale tipem je vyzkoušet jiné seznamovací služby se zaměřením na vážnější vztahy. S tím, že Tinder dělá přesně to, co říká, že bude dělat – pomůže vám najít rychlé rande. Jinými slovy, je to zábava a soudě podle jeho popularity se to může vyplatit.

Academic Singles

AcademicSingles Česko

Academic Singles je seznamovací služba, jejímž cílem je pomoci vzdělaným lidem najít jeden druhého. Pomocí vědeckého systému matchmakingu založeného na komplexním osobnostním testu jsou vám přiřazeni pouze potenciální partneři, kteří jsou s vámi kompatibilní. Dotazník zjišťuje vaše postoje, přání, očekávání a názory. Prostřednictvím vašich odpovědí získáte analýzu své osobnosti a také ideálního partnera.

Podle statistik je většina členů (mužů i žen) ve věku 35 až 54 let. Rozložení podle pohlaví uvádí 51 % mužů a 49 % žen, což zajišťuje opravdu dobrou rovnováhu.

Nicméně máte možnost stát se členem těchto stránek bez ohledu na úroveň vzdělání nebo profesní status, takže “akademické” jako celek je třeba brát s rezervou. Naprostá většina členů však hledá vztah a někoho, s kým by mohla sdílet svůj život. Pokud hledáte dočasné seznámení, tato platforma pro vás pravděpodobně není vhodná.

Takto funguje služba Academic Singles

Své protějšky kontaktujete tak, že přejdete na jejich profily a kliknete na ikonu chatu. Můžete si například vybrat předem napsanou otázku, která se vašim protějškům hromadně odešle, nebo napsat vlastní zprávu. Pak si můžete vybrat z odpovědí a začít komunikovat s někým, kdo se vám líbí. I když už s někým pravidelně komunikujete, můžete si zvolit, že chcete zůstat v anonymitě.

Aplikace má stejný vzhled jako verze pro prohlížeč. Někdo by řekl základní, jiný zase zjednodušený. Stejně jako v prohlížeči nejsou v aplikaci žádné reklamy. K dispozici jsou push oznámení, takže okamžitě víte, když získáte novou shodu nebo když vám někdo pošle zprávu.

Překvapivě nejvíce uživatelů této aplikace pochází z Tchaj-wanu, následuje Francie. Aplikace je zdarma ke stažení na Google Play a App Store.

Singles50

Singles50 Česko

Jedná se o seznamovací službu pro lidi starší 50 let, což je v seznamovacích kontextech dosud přehlížená skupina. Jak už název napovídá, většinu uživatelů tvoří lidé nad 50 let, ale při vyhledávání vidíme, že mnozí z nich jsou také čtyřicátníci.

Služba funguje tak, že se uživatelům zobrazují vhodné shody na základě kompatibility. Ta se vypočítává pomocí vědeckého testu osobnosti, který provedete při registraci. A nejen to, uživatelé si také mohou prohlédnout popis svého ideálního partnera. Díky zjednodušené webové stránce, která se zaměřuje pouze na hledání dlouhodobého partnera pro členy, má Singles50 v průběhu let ohromující 41% úspěšnost. Od svého založení získala více než 200 000 členů.

Cílová skupina

Členové Singles50 jsou zkušení singles, kteří se na seznamovací scéně již několikrát pohybovali a kteří přesně vědí, co chtějí.

Vzhledem k tomu, že všem členům je kolem 50 let, jsou v životě tak trochu na stejné vlně, sdílejí některé životní zkušenosti a obecně by se asi snáze shodli. Ještě lepší je, že vztahy mezi členy Singles50 z řad mužů a žen jsou téměř dokonale rozděleny napůl. Obě pohlaví tak mají stejnou šanci začít konverzaci.

Pokud však vyberete možnost “Jsem muž”, automaticky se vybere možnost “Hledám ženu”. Ačkoli je tato možnost heteronormativní, nemusí se nutně týkat pouze LGBTQ osob, protože v poli “Hledám” můžete stále ručně nastavit, že hledáte stejné pohlaví.

OkCupid

OkCupid Česko

OkCupid má slogan “Match on what matters”, a je to tak správně – zejména pro gaye. Ačkoli jsou na této platformě vítáni jak homosexuálové, tak heterosexuálové, podařilo se jí zbavit většiny nejhorší heteronormativity, která stále sužuje například Match.com. Celé to působí moderně a aktuálně a zároveň si to zachovává serióznější atmosféru než Tinder. Seznamovací aplikace je zdarma a ve světě seznamování má také dobrou pověst. OkCupid znovu a znovu diktuje směr inkluze ve světě online seznamování. V roce 2014 zavedli 22 možností volby genderu a 13 možností volby sexuální orientace – o mnoho let dříve, než se takové změny staly prioritou konkurenčních webových stránek. Od roku 2020 si mohou všichni uživatelé zvolit také zájmena. Závazek k sociální spravedlnosti je zřejmý také díky zavedení profilových odznaků, například pro případ, že jdete volit, nebo pro příznivce hnutí Black Lives Matter.

Nové myšlení 2017

Nový design OkCupid v roce 2017 byl hlubší než najmutí “mileniála” jako grafika. Mozky stojící za touto operací pochopily, že mladí lidé dnes berou politické hodnoty svých partnerů vážněji. Jako uživatelé můžete lidi, kteří nesdílejí vaše hodnoty, odklidit tím, že odpovíte na otázky týkající se deal-breakeru, jako jsou zbraně nebo očkování.

Shody v aplikaci posiluje algoritmus, který vybírá shody na základě toho, jak obě strany odpovídaly na otázky při registraci (otázky týkající se komunikace, předchozích vztahů a politických názorů). Bod kompatibility plus podrobnosti o tom, v čem se neshodnete, jsou dobrým základem při vyhodnocování toho, jaké rozdíly nemůžete s potenciálním partnerem tolerovat. Můžete si také zvolit, že se váš profil bude zobrazovat pouze gayům a heterosexuálům se skryje – což je velké plus.

Závěr

Dnes existuje více platforem a příležitostí pro gay randění než kdykoli předtím. Výběr je obrovský a snadno si můžete najít nejlepší stránku nebo aplikaci, která splňuje vaše potřeby. Bez ohledu na to, kterou z nich použijete, si můžete nastavit svá kritéria a najít něco, co může být buď příjemným flirtem, nebo dlouhodobým partnerem. Díky tomu je pro homosexuály mnohem snazší najít si partnera, aniž by byli vystaveni obtěžování nebo výslechu.

Některé služby se však zaměřují spíše na příležitostné vztahy, zatímco jiné na lásku a celoživotní vztah s podobně smýšlejícím partnerem. Mnohé z nich mají také různé lokalizační funkce, což znamená, že se můžete snadno spojit s dalšími lidmi, kteří se nacházejí ve vaší geografické blízkosti – to zvyšuje možnosti vašeho seznámení. Ještě než však začnete, je dobré si zjistit některá fakta o konkrétní aplikaci, kterou používáte, a jakou má pověst. Online seznamovací služby vám však konečně umožní otevřít svou mysl a vydat se do světa seznamování – hodně štěstí!

FAQ

Na co bych měl myslet, než začnu randit online?

Některé věci, které je třeba mít na paměti, mohou spočívat v tom, že si zjistíte co nejvíce informací o platformě, kterou hodláte používat, a o její pověsti. Může být také dobré nahrát nové fotografie a chvíli si s partnerem popovídat, než se rozhodnete se sejít.

Které platformy jsou nejlepší pro gay randění?

Záleží na tom, co hledáte. Některé platformy se zaměřují na sex a příležitostné vztahy, zatímco jiné na lásku a dlouhodobý vztah.

Jak se mohu cítit bezpečně, když randím online?

Před schůzkou je vhodné si s partnerem chvíli popovídat. Jakmile se setkáte, může být dobré se sejít na veřejném místě. Ujistěte se také, že váš protějšek zveřejnil několik fotografií, aby bylo možné dotyčnou osobu snadno poznat a pravdivě uvést, o koho se jedná.

Jak mohu zajistit, aby můj partner sdílel mé hodnoty?

Mnoho služeb nabízí funkce, pomocí kterých můžete zjistit, zda jste kompatibilní. Jiné služby umožňují zobrazit pouze profily, ve kterých sdílíte stejné hodnoty. Může být ale také dobré si nejprve pořádně promluvit, abyste zjistili případné neshody ještě předtím, než vše posunete dál.

Jak randit, když je mi 50+?

Existuje několik seznamek, které se zaměřují na lidi starší 50 let, například Singles50. I když je vám přes padesát, můžete si svět seznamek užívat, stačí otevřít mysl a odvážit se začít.

Je možné najít životního partnera online?

Je to možné. Mnohé z výše uvedených služeb uvádějí milostné příběhy, v nichž se uživatelé setkali a v nichž vzklíčila láska.