10 Důvodů, Proč se Ti Zdá o Tvém Bývalém Příteli


Existuje mnoho důvodů, proč se vám může zdát o vašem bývalém partnerovi. Většinou nejsou tyto sny příjemné a zanechávají v nás pocit neklidu. Často jsou nejednoznačné, ale díky pocitům, které vyvolávají, se zdají být skutečné.

Sigmund Freud ve své studii dospěl k závěru, že kdykoli se člověku zdají sny, v jeho podvědomí nebo dokonce ve vědomí se odehrává pokus o úspěšné uspokojení.

Co to znamená, když se vám zdá o vašem bývalém?

1. Nevyřešené pocity

Sníte o svém bývalém kvůli nevyřešeným citům, a to ve vás vyvolává pocit nejistoty. Vaše podvědomí se vám snaží sdělit něco důležitého o vás nebo o vašem životě. Stručně řečeno: potřebujete uzavřít vztah.

Nevyřešené pocity

2. Pocit osamělosti

Pokud zažíváte pocity ublížení a zrady, protože se váš bývalý partner odstěhoval, možná je načase podívat se na to, proč se cítíte tak zoufale. Pokud se stále snažíte vrátit k sobě lidi, kteří vás již odmítli, nebo je od sebe odstrkujete, pak vaše sny o nich budou pravděpodobně pokračovat.

Pocit osamělosti

3. Cítíte se úzkostně

Zdálo se vám v poslední době o vaší bývalé? Pokud ano, znamená to, že se možná obáváte nového rozhodnutí. Kromě toho nám sny mohou prozradit i něco jiného. Mohou být formou plnění přání nebo vyrovnávání se s těžkými emocemi a myšlenkami. Zdá se vám o vašem bývalém, protože jste znepokojeni určitou událostí, která se v nejbližší době stane.

Cítíte se úzkostně

4. Trauma z rozchodu

Rozchod s partnerem je jednou z nejtěžších věcí, kterou může člověk zvládnout. Nic se nepodobá noční můře víc než tento citový přechod. A tak to s ním bylo vždycky: v jednu chvíli hladké a vřelé, vzápětí chladné a odtažité. Už je to tak dávno, že skoro zapomenete, jakou hrůzu z vás dělal, dokud se vám o něm znovu nezdá.

5. Chybí vám váš bývalý

Když jste ve vztahu, poslední věc, která vás napadne, je, že byste se jednoho dne mohli rozejít. Obvykle si až po skončení vztahu začnete uvědomovat, jak moc vám váš bývalý chybí. A někdy, i když váš vztah skončil a není možné, aby pokračoval, může být myšlení na bývalého člověka jako zvyk.

6. Žárlivost

V tomto případě jde o konstatování faktu: vaše sny o bývalém jsou způsobeny žárlivostí. Nemůžeme si pomoci a myslíme na osobu, kterou milujeme, když je mimo náš dosah. Možná se cítíte osamělí a žárlíte, nebo vašemu podvědomí jednoduše chybí spojení s touto osobou.

7. Boj o péči o děti

Sníte o svém bývalém, protože se cítíte špatně, že jste se s ním rozhodli rozejít. Stále s ním musíte řešit problémy, jako je společná péče a výživné.

8. Toxický nebo zneužívající vztah

Když se vám zdá o vašem bývalém partnerovi, je to často signál z vašeho podvědomí, že jste se s minulým vztahem ještě zcela nevyrovnali. Pokud se vám zdá o někom, kdo se k vám choval hrubě nebo toxicky, může to znamenat, že jste se z rozchodu ještě zcela nevyléčili, a může to mít také co do činění s nevyřešenými problémy ve vašem nitru.

9. Problémy se současným partnerem

Jedná se o citlivé téma. Poprvé po několika měsících od rozchodu se vám zdá o vašem bývalém příteli. To vás může přivést do existenciální deprese, protože se můžete ptát, zda se k němu podvědomě chcete vrátit, nebo zda snad váš současný partner nedělá něco špatně.

10. Chcete svého bývalého zpátky

Co cítíte, když se vám stýská po bývalém? Můžete mít pocit, že jste šťastní nebo smutní. Ale necítíme většinou obojí zároveň? Klíčem k úspěchu je zjistit, co je třeba udělat, aby s vámi váš bývalý chtěl být znovu – a pak to uskutečnit!

Když se vám zdá o vašem bývalém partnerovi, nemusí to nutně znamenat, že se mezi vámi a vaším bývalým partnerem nebo současným přítelem něco děje. Podle Lauri Quinn Loewnbergové, známé snové analytičky, to může znamenat i to, že se něco děje s vámi samotnými. Musíte však vědět, že se není čeho obávat, protože všechno bude v pořádku – dříve nebo později.