Seznamky pro Akademiky


Dnes je stále běžnější začít chodit s někým online. Je to pochopitelné, protože to má mnoho výhod, protože žijeme rušný život a nemáme moc času na randění offline. Možná se cítíte divně, pokud se na seznamku chystáte zaregistrovat poprvé, ale všichni tam jsou na tom stejně jako vy, hledají někoho, s kým by mohli sdílet svůj život a zážitky.

Neustále se opakuje, že všechny nejlepší jsou prý již obsazené. To samozřejmě není pravda. Jen jste ještě nepotkali toho, kdo je pro vás ten nejlepší. Vaše velká láska může být vzdálená jen jedno kliknutí.

⭐ Nejlepší místa pro setkání s akademiky

#
SEZNAMKA
VLASTNOSTI
NAVŠTÍVIT
1
Singles50 Logo
 • 40+
 • Populární seznamka
 • Dobrý test osobnosti
2
Be2 Logo
 • 30+
 • Kontaktní záruka
 • Dobrý test osobnosti
3
Academic Singles Logo
 • 30+
 • Nejlepší odpovídající funkce
 • Relativně levná služba

Online seznamování může otevřít svět nových možností

Může to znít zvláštně, dokonce podivně, když si sednete a vyplníte, jaká kritéria máte pro svého budoucího partnera. Jde o to, že je to časově velmi efektivní. Když někoho potkáte venku v muzeu nebo třeba ve frontě v obchodě s potravinami, většinou vás přitahuje fyzicky, aniž byste věděli, jak se k sobě hodíte. Také nevíte, zda vůbec vyznáváte stejné hodnoty. Může být velmi nudné, dokonce i časově náročné chodit na mnoho prvních schůzek, které pak nevedou k ničemu dalšímu. Pokud se rozhodnete vyzkoušet seznamku, budete ztrácet méně času.

Hledáte totéž

Je také pravda, že lidé, se kterými se prostřednictvím různých seznamek spojíte, tam jsou ze stejného důvodu, chtějí najít někoho, s kým si budou rozumět. To platí jak pokud jde o zájmy, místo bydliště a další, ale také pokud jde o kariéru a životní cíle. Tím, že na internetu odpovíte na několik otázek o sobě a o tom, co hledáte, ušetříte spoustu času, protože si můžete vybrat typ profilu, který vás zajímá. Na mnoha stránkách se vám zobrazí různé profily, které vám stránka přiřadila na základě testu osobnosti, toho, co hledáte, zájmů, životních cílů a dalších věcí.

Vědecky navržené testy

Mnoho webů dnes nabízí uživatelům testování, což znamená, že vidíte pouze profily, které odpovídají vašim vlastním. Většina stránek vytváří své testy na základě teorie pěti faktorů různých osobností. Ta předpokládá, že každý z nás má různé osobnostní rysy, kde zejména pět faktorů řídí naši osobnost. Jde, velmi stručně řečeno, především o:

 • Otevřenost – zájem, vnímavost k novým emocím, myšlenkám, fantaziím, uměleckým zážitkům a abstraktním věcem. Jejím opakem je nezájem o nové věci a zážitky, konzervativní názory a postoje.
 • Svědomitost – Ochota k výkonu, sebekázeň, věrnost, pečlivost a přemýšlivost. Jejím opakem je lehkomyslnost: Nezodpovědnost, impulzivnost, lenost a lhostejnost.
 • Extraverze – Otevřenost, sebevědomí, vyhledávání vzrušení, pozitivní emoce. Jejím opakem je introverze: Uzavřenost, zájem o abstraktní a teoretické věci.
 • Pozornost – Soucit, ochota ke spolupráci, vstřícnost. Jejím opakem je podezíravost, cynismus, podrážděnost zaměřená na druhé.
 • Neuroticismus – Pokud máte sklon k úzkosti, depresi, hněvu, impulzivitě, citlivosti na stres a zranitelnosti. Jeho opakem je emoční stabilita: jistota, důvěra a kontrola.

Je to uznávaná teorie?

Teorie pěti faktorů je všeobecně známá, využívají ji také firmy a personalisté, aby našli vhodného člověka na správné pracovní místo, a tak není divu, že ji seznamky využívají k tomu, aby k sobě přiřazovaly lidi.

Seznamky někdy používají vědecky navržené testy osobnosti, aby vám mohly nabídnout ty nejlepší možné shody. Díky tomu máte jistotu, že lidé, se kterými se prostřednictvím jejich stránek dostanete do kontaktu, již splňují vámi zadaná kritéria a jsou nejlepšími partnery na základě osobnosti a zájmů.

Různé stránky a jejich nabídka

Dnes existuje mnoho různých typů seznamek, takže není snadné poznat, která je pro vás nejvhodnější. Měli byste se zamyslet nad tím, zda hledáte vážný vztah, nebo ne, a zda chcete dostávat pouze návrhy profilů, které odpovídají vašim, nebo zda chcete mít možnost sami si vybrat, jaký typ profilu hledáte. Není to však tak složité, jak se na první pohled zdá.

Zde se vám pokusím pomoci najít ten správný a vysvětlím vám, co nabízejí některé z nejběžnějších webů.

Match.com – Vhodné pro každého

Match Česko

Match.com patří mezi první seznamovací služby na světě. Mají dobré rozložení pohlaví, 55 % mužů a 45 % žen, a věk členů se liší, i když nejpočetnější věková skupina je 25-55 let. Mají mnoho členů a jejich uživatelé jsou na stránkách velmi aktivní. Match můžete používat jak přes prohlížeč v počítači, tak přes jejich aplikaci.

Většina členů Match hledá něco vážnějšího, proto mají dobré a podrobné profily.

Web: https://match.com

Cílová skupina

Pokud chcete výsledky vyhledávání ještě více přizpůsobit nebo svůj profil více personalizovat, můžete udělat různé věci. Mají dotazník nazvaný Matchify, kde můžete odpovídat na různé otázky a výroky. Některé otázky mohou být povrchnější, zatímco jiné mohou být intimnější. Na Match si také můžete vybrat, zda chcete svůj profil nastavit ve dvou různých režimech.

Jeden z nich se nazývá Inkognito a umožňuje vám být při návštěvě profilů ostatních lidí anonymní, takže vás vidí pouze profily, které vás zajímají. Druhý režim se nazývá Zen, umožňuje, aby vás kontaktovaly pouze profily, které splňují vaše kritéria. Je určen k tomu, abyste získali co nejlepší a nejosobnější shodu.

Stanovení cen

Registrace a používání služby Match je zdarma. Můžete si zakoupit předplatné, které vám umožní využívat více funkcí webu a můžete jej používat bez omezení.

Výhody:

 • Velký výběr.
 • Členové různého věku.
 • Podrobné profily.

Nevýhody:

 • Bezplatná verze je poměrně omezená.
 • Možná není pro vás, kteří hledáte něco dočasnějšího.

EliteSingles – Pro ambiciózní lidi

EliteSingles Česko

Rozložení mužů a žen na EliteSingles je velmi rovnoměrné, 52 % mužů a 48 % žen. Průměrný věk je zde o něco vyšší, většina členů je ve věku 30-55 let a má vysoké vzdělání. EliteSingles můžete používat jak přes prohlížeč, tak jako aplikaci. Jejich členové hledají především vážné a dlouhodobé vztahy.

Mají skvělý osobnostní test, který je založen na teorii pěti faktorů a je nejkomplexnějším testem v oblasti seznamování. Chvíli trvá, než začnete a odpovíte na všechny otázky, abyste získali kompletní profil, ale je to pro vás, abyste mohli získat co nejlepší shody. Tímto způsobem se vám zobrazí pouze profily, které vám sedí, a nemusíte sedět a prohlížet a číst různé profily, které nemusí být to, co hledáte.

Web: https://www.elitesingles.com/

Cílová skupina

Otázky si můžete rozdělit a odpovídat na ně postupně, abyste měli čas si odpovědi promyslet a mohli svůj profil vyplnit, kdy se vám to hodí. Název může znít poněkud kontroverzně, ale ve skutečnosti jde o to, že se určitým způsobem marketingově snaží přilákat na své stránky určitý typ nezadaných. To je patrné i na jejich cenách za prémiové členství, které jsou bezpochyby nejdražší ze stránek, které jsem porovnávala. Členem webu se však samozřejmě může stát každý, není to tak, že byste potřebovali určité vzdělání nebo příjem, abyste se stali členem.

Stanovení cen

Stránky můžete používat zdarma, ale pokud chcete získat přístup ke všem dalším funkcím, můžete si zaplatit prémiové členství.

Výhody:

 • Všechny shody jsou osobní.
 • Dobré a podrobné profily.

Nevýhody:

 • Nejdražší seznamka na tomto seznamu.
 • Velmi omezená bezplatná verze.

Academic Singles – Pro vzdělané singles

AcademicSingles Česko

Genderové rozložení na Academic Singles je rovnoměrné, 45 % mužů a 55 % žen. Podle jejich statistik je většina členů ve věku 35-54 let. Stránku můžete využívat jak prostřednictvím webových stránek, tak jako aplikaci.

Stejně jako u Elite Singles, i u Academic Singles je k dispozici poměrně obsáhlý test osobnosti, který musíte vyplnit, abyste si mohli vytvořit profil. Je to ze stejného důvodu, můžete vidět pouze jiné profily, které odpovídají vašemu vlastnímu. Když přejdete na profil, můžete se podívat, čeho si daná osoba ve vztahu cení. K dispozici je také graf, který ukazuje, jak dobře se k sobě hodíte v různých oblastech. Může jít o to, zda se osoba rozhoduje na základě emocí nebo logiky, zda je pro ni nejdůležitější blízkost nebo svoboda a zda je inovativní nebo tradiční.

Web: https://www.academicsingles.cz/

Cílová skupina

Jsou určeny především těm, kteří hledají dlouhodobý a vážný vztah, a kladou velký důraz na vaši osobnost. Pokud hledáte něco jednoduššího nebo dočasného, Academic Singles pro vás nemusí být tou pravou stránkou.

Stanovení cen

Vytvoření účtu a členství je zcela zdarma, ale k využívání všech funkcí webu potřebujete prémiový účet. Stejně jako u mnoha jiných stránek je cena tím nižší, čím déle se zaregistrujete.

Výhody:

 • Všechny shody jsou osobní.
 • Dobré profily se spoustou informací.

Nevýhody:

 • Vytvoření profilu zabere nějaký čas.

C-Date – Příležitostné seznamování

C-Date Česko

Společnost C-date byla založena v roce 2008. Rozložení zaměstnanců podle genderu je velmi rovnoměrné, 48 % mužů a 52 % žen. Jak můžete pochopit z jejich názvu, jsou zaměřeny především na ty, kteří chtějí spontánnější, neformální rande. Přestože se C-date zaměřuje spíše na to, aby se lidé mohli spontánně a otevřeně seznámit, mnozí se prostřednictvím těchto stránek seznámili a zamilovali, takže zde můžete najít lásku.

Můžete najít jak lásku svého života, tak dočasný sexuální kontakt, pokud to je to, co hledáte. Službu C-date můžete využít jak na jejich webových stránkách, tak prostřednictvím jejich aplikace. Registrace na jejich stránkách je rychlá a snadná, také nemusíte odpovídat na spoustu otázek o sobě jako na jiných stránkách. Kladou také velký důraz na svou bezpečnost, takže se budete cítit bezpečně, i když nehledáte nic vážného.

Cílová skupina

Jedna věc, která odlišuje C-date od jiných stránek, je, že ženy se automaticky stávají prémiovými členy, když se zaregistrují, ale muži musí platit za přístup ke všem funkcím. Podle C-date je to proto, aby se nepoctiví muži drželi stranou a aby se ženy cítily bezpečně.

Stanovení cen

Ceny závisí na tom, na jak dlouho se zaregistrujete, ale obecně je C-Date o něco dražší než ostatní stránky na tomto seznamu.

Výhody:

 • Rychlá registrace.
 • Dobré místo, pokud nehledáte vážný vztah.

Nevýhody:

 • Poměrně drahé.
 • Byl obviněn z falešných profilů.
 • Může být vnímán jako neseriózní, pokud hledáte pevný vztah.

Je randění online bezpečné?

Ano, je. Všechny tyto stránky jsou seriózní seznamky, které se velmi starají o vaši bezpečnost. To znamená, že neschvalují falešné profily, takže členové, s nimiž se dostanete do kontaktu, jsou ověřeni jedním z jejich zaměstnanců. Znamená to také, že vaše osobní údaje jsou u nich v bezpečí. Na většině stránek pracují lidé, kteří ručně schvalují profily i fotografie.

Bez ohledu na to byste nikdy neměli poskytovat své údaje nikomu na internetu, koho jste nikdy neviděli. Pokud máte pocit, že chcete jít o krok dál než jen psát nebo chatovat s osobou, se kterou jste se seznámili, většina seznamek nabízí prostřednictvím svých stránek videohovory. Takto můžete s danou osobou hovořit a vidět ji prostřednictvím videa. Pak ji můžete lépe poznat, než se rozhodnete, zda chcete sdělit své telefonní číslo.

Jsou všechny seznamky jen pro hledání vážného vztahu?

Ne. Ačkoli je mnoho seznamek primárně zaměřeno na ty, kteří hledají stabilní vztah, mnoho lidí hledá i jiné věci. Někteří používají seznamky k seznámení s novými přáteli, zatímco jiní hledají spíše příležitostné kontakty. Některé stránky jsou v rámci ní výklenkem.

FAQ

Mohu najít pravou lásku prostřednictvím seznamky?

Ano, můžete. S přibývajícím počtem webů v tomto odvětví roste i poptávka zákazníků. Můžete si mimo jiné přizpůsobit typ profilu, který hledáte. Výzkumy také ukazují, že páry, které se seznámily online, se neliší tak často jako ty, které se seznámily offline.

Jak vytvořit atraktivní profil na seznamce?

Napište krátkou a osobní prezentaci, ve které uvedete, kdo jste a co hledáte od partnera. Povězte nám o svých zájmech a své osobnosti. Při vyplňování profilu buďte upřímní. Myslete na pravopis a gramatiku. Vyberte si dobrou profilovou fotografii, která nebude rozmazaná, a své obrázky obměňujte. Nejdůležitější je, abyste především byli jen svým pravým já.

Měl bych se jako akademik stát členem webu, který je zaměřen na akademiky?

Záleží na tom, co hledáte a v co doufáte. Pokud je pro vás důležité, aby osoba, se kterou se seznámíte, byla také akademik, je dobré stát se členem webu, který se zaměřuje na akademiky. Pokud vám naopak tolik nezáleží na tom, čím se druhá osoba živí, je jedno, zda je zaměřena na akademiky, nebo ne.

Může mě někdo kontaktovat na seznamce?

Ne. Vždy si také můžete zvolit, koho chcete kontaktovat a kdo má mít možnost vidět váš profil. Často můžete být také zcela anonymní v režimu inkognito, když navštívíte profil jiného člena. Pokud jste členem stránky, která má osobní shody, mohou vás kontaktovat pouze členové, kteří se shodují s vaším profilem, nikdo například nemůže vyhledat váš profil s vaším jménem.