Seznamovací Aplikace


Většina lidí chce potkat velkou lásku svého života. Jedním ze způsobů, jak hledat další svobodné lidi, je připojit se k seznamovací aplikaci.

Na výběr je velké množství bezplatných možností i seznamovacích aplikací, které si účtují malý poplatek za členství. Než se však rozhodnete, zda poplatek zaplatíte, nebo ne, musíte si najít seznamovací aplikaci, která vám bude vyhovovat. Několik alternativ je totiž zaměřeno na různé skupiny, tedy na lidi starší 25 let nebo na lidi starší 50 let.

Může to usnadnit nalezení osoby, která má s vámi něco společného. Chci vám usnadnit nalezení toho pravého. Proto jsem se podívala na některé z nejoblíbenějších seznamovacích aplikací a důkladně je zrecenzovala.

Doufejme, že vám tento článek pomůže najít tu správnou.

⭐ Nejlepší Seznamovací Aplikace v Česku

#
SEZNAMKA
VLASTNOSTI
NAVŠTÍVIT
1
Singles50 Logo
  • 40+
  • Populární seznamka
  • Dobrý test osobnosti
2
Be2 Logo
  • 30+
  • Kontaktní záruka
  • Dobrý test osobnosti
3
Academic Singles Logo
  • 30+
  • Nejlepší odpovídající funkce
  • Relativně levná služba

Match

Match Česko
Obrázek: Match.com

Rating: ★★★★★

Match.com je jednou z nejznámějších českých seznamek. Po její návštěvě není těžké pochopit proč. Aplikace je seriózní i jednoduchá na používání a je určena lidem všech věkových kategorií. Je také možné se nechat spojit s dalšími svobodnými lidmi na základě vyplnění formuláře. Match.com se o to pak postará automaticky. Tuto seznamku lze také považovat za předchůdce Tinderu, protože existuje již od roku 1995. Na této stránce, stejně jako na mnoha jiných, je třeba se zaregistrovat, abyste mohli něco dělat. Můžete si vybrat, zda chcete mít účet zdarma, nebo se přihlásit k odběru. Můžete platit měsíčně nebo na několik měsíců, kde se ceny liší. Doporučuji, abyste si rozdíly mezi jednotlivými balíčky prozkoumali sami. Je to proto, že si jako lidé ceníme různých věcí různě a je pro mě těžké určit, zda se cena vyplatí každému.


Elite Singles

EliteSingles Česko
Obrázek: EliteSingles

Rating: ★★★★★

Stránku vytvořila německá společnost a na trhu je od roku 2009. Se svými 14 miliony uživatelů je jednou z největších seznamek, jejíž uživatelé jsou rozmístěni v 19 zemích. Tato seznamka se hodně zaměřuje na tzv. matchmaking. Každý uživatel vyplní formulář, který obsahuje osobní údaje, jako jsou zájmy a vzdělání. Součástí registrace jsou také určité osobnostní testy, při nichž se zobrazují například fotografie s barevnými skvrnami. Měli byste pak říci, zda vidíte například králíka nebo ptáka. O těchto typech testů jste již pravděpodobně slyšeli nebo jste je již dříve absolvovali. Tyto formuláře se pak používají ke spárování uživatelů. Tuto stránku lze považovat za nejserióznější, protože většina uživatelů má bakalářský titul. Když Elite Singles páruje uživatele, má samozřejmě na paměti individuální preference. Ty můžete zadat také při registraci.


Be2

Be2 Česko
Obrázek: Be2

Rating: ★★★★

Na této stránce je také poměrně dobře zastoupen gender. Be2 také uvádí statistiky, kolika lidem se podařilo najít svého budoucího partnera prostřednictvím jejich seznamky. Sami uvedli, že jde o 41 %, což je poměrně vysoké číslo. Norská televizní společnost však tuto stránku kritizovala, protože podle ní nesplňuje to, co slibuje. Objevily se také zvěsti, že existuje mnoho falešných účtů. Pokud je to pravda, pak je tento důvod populárnější, než je.

Pokud se však zaregistrujete jako člen a dokončíte proces registrace, který zahrnuje také test osobnosti, uvidíte, kteří členové odpovídají vašemu profilu. Na základě testů, které jsem viděla, mohu říci, že funkce přiřazování je naprosto v pořádku. Shod nebylo mnoho, ale to samozřejmě může záviset na poskytnutých informacích nebo počtu aktivních členů.

Počet členů by neměl být problém, protože podle jejich údajů mají 20 milionů členů a jejich počet stále roste. Tato služba má také placené členství, které je poměrně drahé. To, k čemu pak získáte přístup, je neomezené zasílání zpráv, oblíbené kontakty a kvalitnější obrázky.


Tinder

Tinder Česko
Obrázek: Tinder

Rating: ★★★

Snad nejoblíbenější a nejznámější seznamka ze všech. Tinderu se nejlépe daří jako aplikaci v mobilu. Je to proto, že se zde provádí klasické swipování, tedy vlevo pro ne a vpravo pro ano, o kterém jste pravděpodobně slyšeli. O čem jste však možná neslyšeli, je to, že můžete přejet prstem také nahoru. Pak se provede takzvaný superlike. Jako člen s prémiovým účtem můžete získat neomezený počet superlajků a můžete také vidět, kdo vás lajkoval obvyklým způsobem, když se objeví ve vašem feedu. Registrace je také poměrně jednoduchá a uživatelsky přívětivá. Registrovat se můžete pomocí svého účtu na Facebooku a je třeba také zadat číslo mobilního telefonu. Poté napíšete krátký popis sebe sama.


Academic Singles

AcademicSingles Česko
Obrázek: Academic Singles

Rating: ★★★

Academic Singles jsou určeny všem, kteří mají vysokoškolské vzdělání a dosud nenašli lásku. Z volby názvu služby je tedy jasné, na koho se zaměřují. Při registraci na stránkách musíte zadat, co hledáte, a jako obvykle e-mail a heslo.

Poté následuje, stejně jako na mnoha jiných seznamkách, test osobnosti. Tento test osobnosti se od ostatních liší. Zde odpovíte na několik otázek týkajících se rozdělení úkolů ve vztahu a toho, jak si všimnete, že jste zamilovaní. Poté dostanete možnost ohodnotit různé osobnostní rysy. Průměrný věk na této stránce je také vyšší než na ostatních stránkách. Za většinu se považuje věk 35-54 let. Když se podíváte na zájmy členů, opakují se knihy, historie a věda.

Po dokončení registrace se vám zobrazí možnost volby, zda chcete vybraným členům zaslat náročnou otázku. Pokud jde o bezplatnou verzi, obrázky jsou rozmazané a zprávy jsou omezené. Když jsou obrázky rozmazané, je možné rozlišit pouze to, zda je na obrázku muž nebo žena. Právě to nutí mnoho lidí přejít na placenou verzi. Výběr takzvaných niche stránek, jako je tato, může být dobrý, pokud hledáte něco velmi specifického.


Badoo

Badoo Česko
Obrázek: Badoo

Rating: ★★

Jedná se o jeden z největších webů v oblasti online randění, který má 418 970 435+ členů. Byli obviněni, že mají mnoho falešných členů, ale nic se neprokázalo. Badoo se v poslední době dostalo trochu do stínu, ale to by vás nemělo odradit od toho, abyste této stránce dali šanci. Stránka je přehledná, protože je minimálně navržená. K dispozici je také mnoho bezplatných funkcí, které se nejlépe hodí pro mladší generaci.

Při registraci budete muset projít procesem ověření, zda to myslíte vážně a máte poctivé úmysly. Po dokončení budete moci zjistit svou úroveň popularity. K dispozici je funkce, která vám umožní tuto úroveň zvýšit. Můžete si také zakoupit službu Badoo premium. Prémiová verze je mnohem levnější než prémiové členství jiných seznamek.Badoo nemá funkci přiřazování, ale budete “lajkováni” a “oblíbeni” ostatními návštěvníky webu. Badoo se také více podobá sociální síti, protože se zde hodně chatuje. Což samo o sobě může být velmi příjemné.


C-Date

C-Date Česko
Obrázek: C-Date

Rating: ★★★

Registrace na C-Date trvá 3 minuty. Je to neuvěřitelně rychlé, ale možná ne tak podrobné. Můžete si vybrat, co hledáte za zážitky. Pokud hledáte vážný vztah, samozřejmě si ho vyberete, ale jsou tu i možnosti jako “diskrétní románek”, “flirt” a “sledování”. Když popisujete svůj vzhled, můžete si vybrat mezi různými kategoriemi. Je to pravděpodobně proto, abyste se snáze zařadili do nějaké přihrádky a ostatní členové mohli najít vás nebo svůj typ.

Bezplatná verze aplikace C-Date je velmi omezená. Nemůžete kontaktovat ostatní členy a nemůžete vidět jejich profily v plném rozsahu. Prémiové členství je poměrně drahé. Říká se, že existuje neuvěřitelné množství falešných účtů a existují některé recenze od spotřebitelů, které nebyly zcela pozitivní.

Tuto stránku bych nedoporučovala, protože se o ní také říká, že je to podvod. Stránka působí trochu pěnivě, řekla bych asi. Jak jsem řekla, je to jen fáma, ale pokud jste ochotni to riziko podstoupit, za zkoušku to samozřejmě stojí. Zvlášť pokud používáte bezplatný účet, abyste zjistili, jak se stránka chová.


Singles50

Singles50 Česko
Obrázek: Singles50

Rating : ★★★★★

Singles50 je přesně takový, jaký je jeho název. Je zaměřen na nezadané po padesátce. Vyhledávání partnerů funguje tak, že vyplníte osobnostní test, který obsahuje 34 otázek. Poté obdržíte návrhy partnerů, které vycházejí z výsledků, jež jste získali v testu osobnosti. Ty jsou pravidelně aktualizovány. Můžete si je pak prohlédnout, ale nemůžete psát žádné zprávy, protože za odemčení této funkce musíte zaplatit.

Velký podíl členů je starších 50 let, ale jednotlivci mladší 50 let se nemohou registrovat. To je sice dobře, protože v tomto věku může být obtížné někoho najít, ale myslím, že by měli být trochu tolerantnější. Pokud je vám 49 let, neměli byste čekat do jeho narozenin jen proto, abyste se mohli zaregistrovat na seznamce. Tato služba je jednou z nejlepších služeb pro online kontakty pro generaci 50+.


Happn

Happn Česko
Obrázek: Happn

Rating: ★★★

Happn má hodně společného s Tinderem. Z velké části jde o možnost najít lidi, které jste někdy potkali nebo potkáváte na ulici. Když se nacházíte v blízkosti jiného uživatele, objeví se ve vašem feedu. Pak si můžete vybrat, zda se vám daná osoba líbí, nebo ji můžete také skrýt.

Když se vám s druhou osobou zalíbí, můžete začít chatovat. Statistiky o tom, kolik uživatelů má Happn, jsou nejasné, protože je nezveřejňuje. Uživatelé však uvádějí, že se jim ve feedu neustále objevují noví uživatelé. V každém případě to ukazuje, že služba je plně aktivní a užitečná. Při registraci musíte kromě obvyklých registračních údajů zadat i své telefonní číslo. Poté zadejte popis sebe a toho, co vás zajímá.


FAQ

Jaký druh obrázku mám použít?

Snažte se použít obrázek, který ukazuje, jak vypadáte, ale je také přínosné, aby ukazoval vás a vaše zájmy. Pokud jste napsali, že máte rádi procházky lesem, můžete zveřejnit obrázek, na kterém jste v lese. Nemějte také jen stejný typ obrázků, protože to může snadno začít nudit, ale snažte se, aby se každý obrázek od ostatních trochu lišil.

Jak se s někým odhlásím z párování?

Většina služeb samozřejmě nabízí možnost volby. To znamená, že byste měli mít možnost snadno odstranit své shody. Tedy zrušit lajk nebo zrušit odeslanou zprávu.

Co bych měl(a) o sobě napsat?

Při popisu sebe sama musíte být upřímní. Pište podrobně a srozumitelně, ale ne příliš. Příliš mnoho textu se stává nudným a špatně se čte. Můžete si vytvořit seznam svých zájmů s odrážkami, který vám usnadní jejich zapamatování. Zahrňte také pěkná slovesa, která “miluji” nebo ” líbí se mi”.

Jak mám začít konverzaci?

Začít rozhovor je obtížné. Pokud jste trochu nejistí, můžete samozřejmě začít slovem “Dobrý den” a uvidíte, kam to povede. Dalším dobrým začátkem konverzace může být trochu zábavná asertivita typu “Ahoj! Kolik budeme mít dětí?” nebo “Ahoj! Kdy a kde?”.

Jak si mám vybrat seznamku?

Nezapomeňte si přečíst o seznamkách jednu po druhé, ale také si je vyzkoušejte, abyste zjistili, jestli se vám zdají dobré. Pokud je registrace zdarma, můžete si vždy založit bezplatný účet. Pokud by to pak nebylo nic pro vás, můžete službu prostě přestat používat a nic se nestane. Nezapomeňte si také vybrat službu, která funguje nebo je doporučena pro váš věk, protože to může ovlivnit vaše výsledky.

Jsou tyto seznamky bezpečné?

Ano, většinu těchto stránek lze bezpečně používat a také na nich provádět platby. Pokud si nejste jisti, můžete si samozřejmě společnosti předem prozkoumat a pak si také přečíst, co o webu říkají ostatní uživatelé.

Kolik času musím těmto stránkám věnovat?

Obvykle nemusíte těmto službám věnovat tolik času, ale udělejte to, když vám takříkajíc zbude čas. Samozřejmě, že když se sem tam s někým spojíte nebo trochu swipujete, zvyšuje to vaše šance více než nedělat vůbec nic. Také nemusíte mít pocit, že vám něco uniká, když stránky nepoužíváte, ale můžete do nich klidně vstoupit, kdykoli budete chtít, a brát to svým tempem.

Fungují tyto stránky?

Tyto stránky samozřejmě fungují u různých lidí různě, což se dá očekávat. Je však možné najít někoho, do koho se zamilujete. To, jak dobře na vás budou stránky fungovat, závisí také na vaší snaze a pak ne přesně na tom, kolik času tomu věnujete, ale na tom, jak jste vstřícní a otevření.

Mohou ostatní vidět, když je odmítnu?

Ne, to by se všem přeplnila oznámení. Například člověk, který swipuje na Tinderu, obvykle více swipuje ne, než odpovídá ano. To znamená, že radost ze získání “like” by byla výrazně utlumena, kdybyste neustále viděli, kolik ne jste dostali. Společnosti na to samozřejmě pamatují, a proto se rozhodly, že to jako funkci na své stránce nebo ve své aplikaci mít nebudou.

Existuje mnoho falešných účtů? Je možné zjistit, zda se jedná o falešný účet?

Ano, na některých seznamkách jsou. Samozřejmě je dobré brát fámy s rezervou, ale některé stránky mají horší pověst než jiné. Nejlepší je samozřejmě ověřit si fámy sám a pak si na celou věc vytvořit vlastní názor. Někdy je možné zjistit, zda se nejedná o falešný účet. Pokud se vám zdá, že obrázek vypadá trochu falešně, může se samozřejmě o takový účet jednat. Je ale samozřejmě velmi těžké to rozlišit, takže může být potřeba být ke zdroji trochu kritický.