Seznamky Pro Malé Lidi


Podle statistik trpí na celém světě více než 651 700 lidí onemocněním zvaným dwarfismus. Příčinou je achondroplazie, porucha, která ovlivňuje růst kostí. Ovlivňuje výšku lidí, a proto nemohou dorůst více než 4 stopy a 10 palců. Malí lidé se často potýkají s problémy ve světě randění. Je to především proto, že malí lidé nebo trpaslíci jsou obvykle přehlíženi. Existuje vůči nim otevřená diskriminace, stigma a předsudky.

Pro trpaslíky však bylo vytvořeno nespočet seznamek a aplikací. Tyto stránky jsou zpravidla určeny pro trpaslíky, kteří chtějí randit s lidmi podobného nebo průměrného vzrůstu. Musíte si však uvědomit, že seznamky pro trpaslíky budou vykazovat určité rozdíly oproti běžným seznamkám.

⭐ Nejlepší seznamky pro malé lidi v Česku

#
SEZNAMKA
VLASTNOSTI
NAVŠTÍVIT
1
Singles50 Logo
 • 40+
 • Populární seznamka
 • Dobrý test osobnosti
2
Be2 Logo
 • 30+
 • Kontaktní záruka
 • Dobrý test osobnosti
3
Academic Singles Logo
 • 30+
 • Nejlepší odpovídající funkce
 • Relativně levná služba

Tipy pro chování malých lidí

Malí lidé jsou jinak stavění, a proto se chovají jinak. Celý život jsou vystaveni jinému zacházení a záležitostem a museli vyrůstat v úplně jiném prostředí. Proto je třeba dbát na to, aby se necítily nepříjemně, zejména pokud jde o něco tak důležitého, jako je seznamování. Mají spoustu obav, z nichž některými se zabýváme níže.

Strach z intimity

Lidé s trpasličím vzrůstem jsou si často příliš vědomi své krásy a těla. Nelze jim to také vyčítat, protože je tak vnímá společnost. Nedostatek sebevědomí může vést ke strachu z intimity. Pomohlo by tedy, kdybyste jim znovu potvrdili, že nejsou nežádoucí.

Problémy s randěním

Nedostatek sebedůvěry také znamená, že se tito lidé nepovažují za hodné randění. To platí zejména v případě trpaslíků a lidí průměrné výšky. Ti si vždy dávají pozor na odsuzující komentáře a pohledy. Musíte je však přesvědčit, že takové páry jsou normální a nejsou ničím, na co by se měli dívat svrchu.

Problémy se závazky

Malí lidé jsou obvykle diskriminováni kvůli povrchním věcem. Je pro ně neobvyklé najít někoho, kdo je vidí takové, jací jsou, a ne jejich vnější vzhled, čemuž mohou jen těžko uvěřit. Proto mají problémy se závazky. Proto je třeba naslouchat, pokud někdo vypustí svou traumatickou historii, obavy nebo problémy. Navíc je třeba, aby si uvědomili, že nejdůležitějšími složkami vztahu jsou spojení a láska.

Obavy z těhotenství

Lidé, kteří trpí poruchou achondroplazie, mohou mít potíže během těhotenství. Jedná se o stav, kdy pokud oba rodiče trpí achondroplazií, onemocní jí i dítě, což může mít fatální následky. Existuje také obava týkající se dvojité achondroplazie, která by mohla postihnout plod. Pokud hledáte dlouhodobé závazky, může se to objevit jako problém. Musíte však být dobrým partnerem a informovat svého partnera o dalších možnostech, jako je například adopce.

Nepoužívejte slovo na ¨t¨

Mnoho malých lidí považuje za slovo na t nebo “trpaslík”. Poněkud nepřijatelný je i výraz “trpaslík”. Lidé mají většinou tendenci používat ‘malí lidé’. Navíc si nepřejí, aby se s nimi zacházelo jinak. Je třeba si uvědomit, že se snažíme pro tyto lidi vytvořit bezpečné, přátelské a rovnoprávné prostředí. Dbejte tedy na to, abyste se tomuto výrazu v rozhovorech vyhýbali. Mluvte s nimi normálně, jako byste mluvili s jakýmikoli jinými milostnými zájmy zbavenými postižení a zdravotních potíží.

Co hledat na seznamkách pro malé lidi?

Doporučujeme používat profesionální a seriózní seznamky a aplikace. Nejlepší by bylo, kdybyste si před finálním výběrem jednu z nich prověřili. To je poměrně důležité z několika důvodů. Zaprvé, dobré seznamky by měly mít možnost pokročilého vyhledávání, které třídí podle výšky. Dále by bylo vhodnější, kdyby byla uvedena možnost trpasličího vzrůstu. Ukazuje to na všezahrnující prostředí.

 • Budete si moci nezávisle vybrat, zda chcete randit s jinými trpaslíky, nebo s osobou průměrné výšky.
 • Pokud trpíte achondroplazií a chcete si najít potenciálního partnera, se kterým byste mohli mít děti, tato možnost vám pomůže vybrat si osobu, kterou preferujete.

Dobrá seznamka nabídne také poradenství a pomoc malým lidem, včetně budování sebedůvěry a seznamovacích rad.

OkCupid

OkCupid Česko

S postupem času se prudce zvýšil počet seznamek pro malé lidi. Výběr správné webové stránky je prvním a nejdůležitějším krokem, který musíte udělat. Není to však tak snadné, jak se zdá. Musíte se zabývat mnoha faktory, abyste určili ideální web pro vás. Po rozsáhlém výzkumu jsme zjistili, že OkCupid je jednou z nejlepších seznamovacích platforem pro všechny, včetně malých lidí.

Tato seznamka obecně není vhodná pro lidi, kteří hledají přípojku. Je zaměřena spíše na data. Jinými slovy, je to skvělá stránka pro lidi, kteří si přejí vážné a dlouhodobé vztahy.

Od populárních stránek, jako je Tinder a Bumble, se liší především z jednoho důvodu. OkCupid se během procesu registrace ptá na spoustu informací o uživateli a ukládá je. Jedná se o důvěrné údaje, jako jsou politické sklony, náboženské názory atd. Můžete se také rozhodnout odpovědět na více otázek pro ještě lepší výsledky. Návrhy zápasů jsou tak více na výši. To vám ušetří čas, který byste jinak strávili procházením tisíců falešných profilů a seznamováním se s nesprávnými lidmi.

Prémiové předplatné

Na rozdíl od jiných seznamovacích platforem je maximum funkcí tohoto webu k dispozici zdarma. Je vzrušující, že můžete bez námahy procházet, projíždět a spojovat se s jednotlivci zdarma. Ani po delší době používání si tak neuvědomíte, že můžete investovat peníze za lepší zážitek.

S prémiovým předplatným však získáte vylepšené funkce. Mezi ně patří absence reklam, pokročilé vyhledávání, možnost přečtení potvrzení, možnost vidět, komu se líbí váš profil, a mnoho dalších.

Závěr

Jako malý člověk můžete mít pocit, že máte omezené možnosti. Komunita malých lidí je však rozsáhlá. Podle statistik je většina z nich stále svobodná a hledá nové známosti. Tito lidé vyžadují bezpečný a přátelský prostor, kde se zbaví svých obav a kde je skutečně baví komunikovat a poznávat nové lidi. Nakonec, každý je člověk a potřebuje lásku a malí lidé si nezaslouží být o tyto věci připraveni na základě pouhé výšky. Vyzkoušejte tedy výše uvedenou seznamku a bavte se poznáváním nových lidí.