Seznamky pro Vás, Kteří Jste 50+


Seznamování je často vnímáno jako záležitost pro mladší lidi. První setkání, šimrání v žaludku, snění o společné budoucnosti bývá spojováno s mladou generací. Pokud jde o online seznamování, je tato představa ještě silnější. Internet je považován za záležitost mladých a senioři se mohou snadno domnívat, že to není místo pro ně.

Ale to samozřejmě není pravda! Online seznamka je pro každého, kdo se chce s někým seznámit. Existuje mnoho seznamek s nezadanými, které jsou k dispozici pro všechny věkové kategorie. Online seznamování je něco, co může využít každý, protože je snadné jak najít lidi, tak s nimi navázat kontakt. Sdílejte své zájmy, chatujte s podobně smýšlejícími lidmi a domluvte si první schůzku. Nikdy není pozdě najít pravou lásku.

⭐ Nejlepší seznamky pro svobodné nad 50 let

#
SEZNAMKA
VLASTNOSTI
NAVŠTÍVIT
1
Singles50 Logo
 • 40+
 • Populární seznamka
 • Dobrý test osobnosti
2
Be2 Logo
 • 30+
 • Kontaktní záruka
 • Dobrý test osobnosti
3
Academic Singles Logo
 • 30+
 • Nejlepší odpovídající funkce
 • Relativně levná služba

Mezi mořem seznamek může být obtížné najít tu nejlepší pro vás. Níže procházím některé z nejlepších seznamek:

Match

Match Česko

Rating: ★★★★★

Match.com je jednou z největších seznamek. Jelikož je zde mnoho uživatelů, najdete zde velké množství lidí ve všech věkových skupinách. Seznamka je zdarma a aplikace je velmi přehledná. Tato stránka je určena především pro vás, kteří hledáte vážný vztah.

Výhody

✔ Bezpečné webové stránky a respektovaná společnost

Nevýhody

❌ Zastaralá webová stránka


Elite Singles

EliteSingles Česko

Rating: ★★★★

Elite Singles se zaměřuje zejména na vzdělané nebo ambiciózní nezadané. Nejsou zde žádné požadavky, například na příjem, ale očekává se, že jste úspěšní ve svém oboru. 68 % jejích členů jsou akademici a je zde velký výběr pro seznamování 50+. Registrace je zdarma a stránky jsou k dispozici také jako aplikace. Pokud máte vysoké nároky na partnera, tato stránka vám pomůže najít pouze ambiciózní nezadané.

Výhody

✔ Efektivní matchmaking

Nevýhody

❌ Není pro každého


Ourtime

OurTime Česko
Obrázek: Ourtime.com

Ourtime je seznamka zaměřená na cílovou skupinu 50+. V závislosti na místě, kde žijete, je zde velké množství uživatelů. Registrace je zdarma, ale pro získání plného přístupu ke všem funkcím je nutné placené členství. K dispozici je také flexibilní aplikace, kterou lze používat. Tato stránka je ideální pro vás, kteří chcete pouze výběr svobodných osob nad určitý věk.

Výhody

✔ Velmi málo falešných profilů

✔ Dobrá bezplatná funkčnost

✔ Aplikace se snadno používá

Nevýhody

❌ Nejlépe funguje v blízkosti velkých měst


60plus

60plus není zrovna specializovaná seznamka, ale je to místo setkávání pro všechny starší 60 let. Proto může být výchozím bodem pro seznamování 60+. Existuje také stránka na Facebooku a veletrh. To je vhodné pro vás, kteří se chcete seznámit s podobně smýšlejícími lidmi a ne nutně s partnerem na prvním místě.


Výhoda seznamování 40+

Randění v dospělosti a ve zralém věku může přinést mnoho výhod oproti randění ve dvaceti letech. Jako dospělý člověk o sobě víte více a přesně víte, co hledáte. Díky své identitě, zájmům a minulým vztahům jste si jistější sami sebou a kritéria pro budoucího partnera jsou jasnější.

Podle výzkumu Susan L. Brownové a Sayaky K. Shinohary se ukazuje, že randění ve zralém věku může přinést mnoho výhod. Randění může vést k lepšímu zdraví, poskytnout větší sociální síť a umožnit větší sociální propojení než těm, kteří ve stejné věkové skupině nerandí. Nenechte se proto svým věkem od randění odradit, spíše se jím nechte strhnout.

Personálie a seznamky

Psaní seznamek se hodně používalo před internetem. Byla to reklama, která umožňovala navázat kontakt s jinými lidmi. Tyto inzeráty bylo možné vyvěsit kdekoli, kde jste si mysleli, že si je někdo přečte, ale především jste je mohli najít v novinách.

Personálie a seznamky se v zásadě příliš neliší. V obou jde o to, že při hledání budoucího partnera píšete o sobě. Seznamky však mají oproti staromódním seznamkám jasné a zřetelné výhody. V první řadě je rychlejší i snazší najít někoho, kdo odpovídá vám a vašim přáním. Na internetu je mnoho nezadaných, kteří hledají a mohou vás najít stisknutím jediného tlačítka. Další výhodou je, že zatímco kontaktní inzerát zmizí spolu se včerejší zprávou, váš profil na seznamce zůstane, aby si ho mohlo přečíst více lidí.

Seznamovací aplikace

Vzhledem k tomu, že seznamky jsou dnes přístupné i přes mobilní telefon, ať už prostřednictvím jejich webových stránek nebo aplikace, můžete najít nové singly, ať už jste kdekoli. Už nemusíte být doma, abyste si mohli najít další rande. Můžete být na procházce, v knihovně nebo o přestávce v práci.

Seznamovací stránky

Začněte hledat svou příští lásku na seznamkách. Zde si projdeme, jak začít.

Najděte si tu správnou seznamku

Na výběr je mnoho seznamek, ale některé z nich jsou více přizpůsobené pro ty, kteří jsou v 40+ seznamování. Některé stránky stojí peníze, jiné jsou zdarma. Některé jsou k použití zdarma, ale mají vypnuté některé funkce pro platící zákazníky. Záleží jen na vás, zda a kolik chcete platit. Některé stránky mají také specifické téma, například seriózní seznamování, specifické zájmy nebo sexuální orientace.

Zaregistrujte se

Chcete-li začít chodit s nezadanými online, začněte registrací profilu na seznamce. K tomu potřebujete e-mailovou adresu. Registrace obvykle zabere jen několik minut.

Vytvoření profilu

Po registraci si vytvoříte profil, na který nahrajete své fotografie a popíšete se, abyste se mohli spojit s tou správnou osobou. Při vytváření profilu nespěchejte. Podrobnější a dobře vytvořený profil přiláká více diváků a zvýší vaše šance na navázání kontaktu s tou správnou osobou.

Začněte hledat singles

Nyní začíná zábava. Když je váš profil kompletní, je čas vyrazit na seznamku a hledat zajímavé lidi. Na většině seznamek se vám může líbit profil osoby, se kterou se chcete seznámit, a pak s ní můžete začít chatovat.

Tipy pro vytvoření dokonalého profilu

Profil

Při psaní profilu je třeba mít na paměti několik věcí.

 • Podle profesora Khalida Khana by 70 % profilu mělo obsahovat popis vaší osoby a 30 % popis vašeho ideálního partnera. To dodá ostatním odvahu vás kontaktovat, protože vědí, že se k vám hodí. Povězte o sobě a svých zájmech. Nejlépe něco, o čem se dá mluvit, když si s vámi někdo začne povídat. Nebuďte obecní a nudní, ukažte svou jedinečnou stránku.
 • Buďte ve svém profilu upřímní. Lži se dříve či později vždy provalí a pak hrozí, že ztratíte kontakt. Upřímnost vydrží déle.

Fotografie

 • Měli byste nahrát fotografie. Statistiky Michiganské univerzity ukazují, že profil bez fotografie má dvacetkrát menší šanci na získání návštěvníků.
 • Používejte fotografie, na kterých jste sami. Skupinové fotografie mohou fungovat, pokud se účastníte nějaké zábavné aktivity, kterou se chcete pochlubit, ale nepoužívejte takovou fotografii jako první profilovou fotografii.
 • Ukažte svou plnou postavu. Podle statistik mezinárodní seznamky Zoosk to přinese o 203 % vyšší počet zpráv, než kdybyste zobrazovali pouze fotografie svého obličeje.
 • Nezapomeňte také vybrat dobré fotografie. Rozmazané fotografie působí, jako byste se o ně nezajímali, což není dobrý první dojem.

Připravenost na randění

Randění ve vyšším věku obvykle znamená, že jste byli součástí předchozích vztahů. Někdy může být obtížné začít znovu randit. Není to nic divného a je to zcela normální. Pokud je to pro vás obtížné, je vždy dobré promluvit si o tom, jak se cítíte, s blízkými, kteří vám mohou být nejlepší oporou.

Nikdy byste neměli mít pocit, že musíte být součástí vztahu. Mnozí jsou spokojení a šťastní, že mají čas sami pro sebe. Pokud však cítíte, že někoho ve svém životě chcete, nikdy nemusíte pociťovat žádné pochybnosti.

Přesunout se od předchozích vztahů

Ať už jste čerstvě svobodní po krátkodobém vztahu, nebo po dlouhodobém manželství, může být těžké jít dál. To, jak zareagujete, je jen na vás, a pokud potřebujete čas, musíte si ho vzít. Netahejte do dalšího vztahu žádná zavazadla. Pokud jste ale člověk, který potřebuje cítit další lásku a vřelost, aby se mohl posunout dál, online seznamka je ideální. Tam můžete rychle a snadno najít lidi.

Začít chodit s někým jako rodič

Když máte děti, může být obtížné začít znovu randit, bez ohledu na jejich nebo váš věk. Můžete si myslet, že by o vás nikdo neměl zájem, když máte děti, nebo můžete mít pocit, že nahrazujete jejich druhého rodiče. Dokonce i pro dospělé děti může být obtížné, pokud dlouholeté manželství jejich rodičů skončí a rodiče si vyrazí na rande.

Důležité je vést otevřený rozhovor jak s osobou, se kterou chodíte, tak se svými dětmi. Řekněte, jak se cítíte a co chcete. V rodině se všichni chtějí mít dobře, a i když to může být těžké, všichni si budou navzájem přát štěstí. Vaše děti vás chtějí vidět šťastné a vědí, že když vás randění udělá šťastným, budou šťastné za vás. Také se nenechte odradit od randění, pokud máte děti. Existuje mnoho svobodných rodičů a lidí, kteří mají rádi děti. Projevte hrdost na své děti a najdete toho pravého.

Žít dál po smrti partnera

Pokud váš bývalý partner zemřel, možná budete potřebovat čas na truchlení. V takovém případě potřebujete více než kdy jindy čas na uzdravení a posun dál. I když se budete cítit opět celiství, může být obtížné vidět se s někým jiným v romantickém vztahu. Využijte svých blízkých vztahů a dovolte jim, aby vám pomohly se uzdravit. Můžete také vyhledat podporu profesionálního terapeuta, který vám pomůže se zármutkem pracovat. Pamatujte, že setkání s někým novým nikdy neznamená nahrazení toho, koho jste ztratili. Pocit viny je zcela normální a je to něco, při čem možná budete potřebovat podporu. Důležité je, abyste věděli, že setkání s někým novým není žádná ostuda, všichni potřebujeme lásku a péči.

Vyhněte se podvodům na seznamkách

Podvodům na seznamkách se bohužel nevyhnete. Je důležité, abyste o tom věděli a byli při online chatování s lidmi opatrní, zejména pokud jste se s nimi ještě online neseznámili. Podvod může zahrnovat krádež peněz nebo krádež identity.

Mějte tyto věci na paměti, abyste nenaletěli pokusu o podvod:

 • Buďte opatrní se svými osobními údaji. Nikdy nepředávejte informace, jako je vaše celé jméno a osobní adresy, pokud nemůžete zaručit, že jim můžete důvěřovat.
 • Věnujte pozornost všem varovným signálům. Pokud se konverzace velmi rychle stane osobní, pokud po vás chtějí peníze nebo pokud chtějí znát osobní údaje, jako je datum narození a celé jméno. Místo toho řekněte jen část informací, například jen své příjmení a ne příjmení.
 • Některé seznamky a společnosti mají falešné profily, které si s vámi píší. To má za cíl nalákat vás k placení za zprávy a členství. Pokud se vyhýbají sdílení svého života, jsou příliš lehkovážní nebo se nechtějí setkat osobně, může se jednat o falešný profil. Pokud taková možnost existuje, požádejte o videochat, abyste si potvrdili jejich existenci.
 • Pokud se rozhodnete setkat, ujistěte se, že první schůzka proběhne na veřejném místě, a sdělte příbuzným, kam a kdy jdete. Starší lidé jsou bohužel často vystaveni útokům a krádežím. Udělejte vše pro to, abyste zůstali v bezpečí.

Pokud se domníváte, že jste se stali obětí podvodu, můžete podniknout určité kroky:

 • Ukončete s nimi veškeré kontakty.
 • Nahlaste jejich účet na seznamce.

Pokud se obáváte o účty a bankovní údaje, zmrazte vše, o čem si myslíte, že by na to podvodník mohl přijít.