Jak Překonat Rozchod


Jako lidé se všichni někdy dostáváme do vztahů. Zamilováváme se a také se odmilováváme. Někdy nejsme schopni své vztahy, zejména ty intimní, udržet. Tyto blízké vztahy se nám někdy zdají velmi složité a my se ocitáme se zlomeným srdcem. Někteří mají to štěstí, že najdou svou “spřízněnou duši” a zůstanou s ní po celý život.

Obvykle se najdou tací z nás, kteří se stále ještě líbají s žábami, které se odmítají proměnit v naše okouzlující prince. Zjišťujeme tak, že nám nezbývá nic jiného než ze vztahu odejít. Přijímáme porážku, i když jsme do vztahu investovali svůj čas a nefunguje to. O tom, jak hluboké je naše zlomené srdce, nemusí nutně rozhodovat délka vztahu. Je to skutečnost, že projít rozchodem je dost těžké.

Další otázka, kterou si musíme položit, zní: “Jak se nejlépe vyrovnat s rozchodem?”. Vezměte si vaničku zmrzliny nebo a začněme.

Dopřejte si čas na truchlení

Psychologové tvrdí, že člověk, který prochází rozchodem, může mít pocit, že utrpěl ztrátu. Proto je velmi důležité oplakávat ztrátu vztahu tím, že projdete celým procesem uzdravení, a to bez zkratek!

Give yourself time to mourn

Udělejte si od člověka, se kterým jste se rozešli, odstup.

Udržování kontaktu s bývalým partnerem vám nepomůže. Uzavřete vztah a smiřte se s tím, že je konec. Nepřibližujte se k jeho sociálním médiím a nijak ho “nepronásledujte”.

Take time away from the person that you broke up with

Nechte se hýčkat

Dopřejte si příjemný den v lázních. Masážní terapie a relaxace vám prospějí a umožní vám znovu se potrápit a cítit se dobře v sobě i ve svém těle. Volno vám také prospěje, protože si můžete vyčistit mysl a přemýšlet o budoucnosti bez svého bývalého.

Pamper yourself

Plačte, plačte a ještě jednou plačte

Pláč pomáhá, protože může přinést pocit úlevy. Pláč také uvolňuje některé hormony, které pomáhají svalům uvolnit se a způsobují, že se vaše tělo necítí tak napjaté. Nestyďte se za to, že pláčete, ani si nepřipadejte jako slaboch. Podle této studie je vyjádření vašich pocitů dobré a přináší velkou úlevu.

Jděte nakupovat

Maloobchodní terapie vás zbaví myšlenek na rozchod a nové oblečení vás inspiruje k tomu, abyste šli ven a protančili noc. Kdo ví, třeba se dokonce seznámíte s nějakými zajímavými lidmi. Je známo, že se cítíme dobře, když jsme dobře oblečeni. Navíc se zvyšuje i naše sebevědomí a úroveň sebeúcty. Vysoké sebevědomí je při překonávání rozchodu zásadní, protože díky němu se cítíte dobře a ne bezcenně, protože už nejste ve vztahu.

Trávit čas s přáteli

Trávit čas s přáteli. Pravděpodobně jste neměli příliš mnoho “dívčího/chlapeckého času”, protože jste byli ve vztahu. Místo toho, abyste se izolovali a seděli sami doma, je mnohem lepší, když vyjdete ven a budete žít svůj život. Vaši přátelé budou připraveni vás provázet vašimi záchvaty hněvu a slz. Možná budete mít i chvíle, kdy budete moci svého bývalého zmlátit. Využijte je k tomu, abyste se vyventilovali, když to budete potřebovat. Komunikujte, žertujte a dělejte zábavné, vzrušující věci, které přátelé dělají.

Najděte si koníčka

Přijměte, že jste opět svobodní, a dělejte věci, které vás těší. Najděte si aktivity, které můžete dělat s přáteli a rodinou. Kromě toho si také najděte něco, co můžete dělat sami. Zvykli jste si na to, že jste v páru a děláte aktivity v páru, ale jste jednotlivec. Je čas znovu najít své vášně. Neseďte a nelitujte se. Najděte si koníček, který vás odvede od myšlenek na bývalého partnera. Pomůže vám to posunout se vpřed a znovu najít radost.

Nezačínejte hned nový vztah

Může se zdát, že překonat rozchod je skvělý nápad. Možná si myslíte, že vrátit se do víru dění je dobrý nápad. Začít chodit s jinými lidmi hned po rozchodu s partnerem však není dobré. Je lepší se úplně uzdravit a přenést se přes svého bývalého. Nezakrývejte svou bolest tím, že budete příliš rychle s někým jiným. Dejte si dostatek času. Nový vztah navažte teprve tehdy, až budete mít pocit, že jste se z minulého rozchodu zcela uzdravili.

Přesunout se dál

Všichni víme, že se to snáze řekne, než udělá, ale čím dříve se přes to přenesete, tím lépe pro vás. Vztah skončil a nemá smysl čekat a doufat, že se váš bývalý vrátí. Čekání vám v žádném případě nepomůže.

Vztah nefungoval a skončil z nějakého důvodu. Nebyli jste schopni ho vyřešit a to je v pořádku. Také se snažte přestat obviňovat sebe nebo svého bývalého, oba jste to chtěli vyřešit. V tuto chvíli se budete jen trápit, uzavřete tuto kapitolu co nejdříve.

Žádný kontakt

Může se zdát, že je dobrý nápad zavolat svému bývalému a vyřešit to. Nejlepší je však nekontaktovat ho. Odstraňte svého bývalého ze všech sociálních sítí. Ačkoli to může být těžké, je to velmi důležité. Problém je v tom, že pokud svého bývalého kontaktujete, budete nejspíš působit zoufale. Váš ex navíc může reagovat způsobem, který se vám nebude líbit, což vás také může přimět k tomu, že budete litovat, že jste ho oslovili.